KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13956177
nr 1395 6177
Evert Fransson
(1920-1987), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 36x28 cm, yttermått inklusive ram: 51x44 cm
Evert Eugen Fransson, svensk bildkonstnär född 1920 i Lidköping, död 1987.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 3 maj 2021
kl 20:01:56
3/5 18:32:51
Evert Fransson
Läs mer om Evert Fransson